Termoizolační nátěr Maxitherm – zaručený efekt

Termoizolační nátěr


Termoizolační nátěr je speciálně vyvinutá barva pro ošetření vnitřních prostor i venkovních fasád, která má za úkol omezit únik tepla skrz obvodové zdi a tím snížit náklady na vytápění budovy. Má mnoho kladných vlastností, z nichž nejdůležitější je schopnost odrážet teplo a také prodyšnost, díky které působí nátěr jako antikondenzační – na zdech se nesráží vlhkost, která způsobuje jejich plesnivění.

Jak funguje termoizolační nátěr

Maxitherm je speciálně vyvinutý nátěr pro aplikaci na fasády domů i do vnitřních místností. Obsahuje mikroskopické sklokeramické částečně vakuovano kuličky, které po zaschnutí nátěru vytvoří souvislou plochu. Ta je schopná odrazit až 87 % tepla právě díky kuličkám, které působí jako termoska. Zároveň je ale termoizolační nátěr paropropustný – prodyšný – což je efekt působící proti srážení vlhkosti na zdivu. Plísně se nejčastěji tvoří v místech, kde dochází ke srážení vlhkosti, která vzniká následkem tepelných mostů na zdech – rohy místností.
Použitím termoizolačního nátěru tedy nejen snížíte náklady na vytápění, ale také zamezíte tvorbě plísní, pokud máte s tímto problém.
Obsah sklokeramických kuliček zlepšuje viskozitu termoizolačního nátěru a ten se pak snadno roztírá.

Použití termoizolačního nátěru

Termoizolační nátěr Maxitherm je velice snadno použitelný na venkovní fasády domů i na vnitřní místnosti prakticky v jakémkoli prostředí. Při aplikaci na venkovní fasády zabraňuje v létě přehřívání obvodových zdí a uvnitř budovy se drží příjemná teplota. Nátěr je odolný vůči povětrnostním vlivům a oděrům, takže celkově chrání fasádu a prodlužuje její životnost.
Nátěr je také vhodný pro použití ve vnitřních prostorech, například v bytech, špatně odvětraných budovách a starších domech, kde hrozí vyšší riziko tvorby plísní na v rozích na zdech.
Maxitherm je dostupný v libovolném odstínu, který vám namíchá prodejce termoizolačního nátěru.

Antikondenzační účinek termoizolačního nátěru Vás zbaví plísní

Termoizolační nátěr odstraňuje díky své prodyšnosti tvorbu tepelných mostů, což je základní příčina vzniku plísní. V místě tepelných mostů se sráží vlhkost, která následně při špatném odvětrání plesniví. Antikondenzační účinek tedy zamezí Plísně lze odstranit i jinými prostředky, ale pouze dočasně. Termoizolační nátěr Maxitherm je definitivní řešní, které je trvalé.

Protiplísňový termoizolační nátěr Maxitherm

Nátěr Maxitherm není jen výborný pro úsporů nákladů na vytápění a kvalitní ošetření povrchu zdiva, ale je také perfektní protiplísňový nátěr. Termoizolační nátěr je totiž prodyšný a odstraňuje příčinu vzniku tepelných mostů, které zapříčiňují srážení vlhkosti = vznik plísní.
Plísní se můžete dočasně zbavit pomocí různých prostředků, ale trvale se plesnivých zdí zbavíte jen s termoizolačním nátěrem Maxitherm.

Aplikace termoizolačního nátěru

Termoizolační antikondenzační nátěr je velice snadný na aplikaci – obsah zakoupeného kbelíku po otvevření důkladně promíchejte a již neřeďte! Zeď je vhodné před nanášením nátěru ošetřit penetrací Maxiipen. Potřebné množství nátěru nanášejte pomocí malířské štětky nebo válečku na suchý a důkladně omaštěný povrch. Nátěr se dá aplikovat i bezvzduchým stříkáním. Mezi jednotlivými vrstvami zachovejte technologickou přestávku 12 – 24 hodin, podle teploty a odvětrání místnosti. Pro dosažení správného efektu je nutné, aby byl termoizolační nátěr Maxitherm poslední vrstvou. Na 1 metr čtvereční je potřeba cca 300g Maxithermu v interiéru a 400g pro nátěry exteriérů.

Termoizolační nátěr Maxitherm – kde a jak koupit

Nátěr je možné si objednat ve 3 baleních – 5 kg, 12 kg nebo 18 kg termoizolačního nátěru. K nátěrům doporučuje objednat i fungicidní penetraci Maxipen, která je vhodná na ošetření před vlastním nátěrem – zlepšuje přilnavost a snižuje spotřebu nátěru.
Termoizolační nátěr si můžete objednat na www.maxitherm.cz, na dalších firemních stránkách nebo u našich prodejců po celé ČR.

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Řekni o tom svým přátelům!

Odpovědět