Střešní nosiče jízdních kol Thule, Hakr

Špičku nabídky tvoří vysoce kvalitní produkty prestižního a světoznámého výrobce Thule, jehož jsme také dovozci do České republiky. Základ tvoří faceliftovaný velmi oblíbený typ Thule 530, původně vyráběný v černé barvě. Nyní pod obchodním označením Thule 532 FreeRide, v moderní titanové barvě, poskytuje záruku bezpečné přepravy i na dlouhé vzdálenosti a to za cenu blížící se konkurenčním výrobkům, které jsou ale kvalitou o třídu níže. Základ tvoří dvě trubky spojené robustními plastovými koncovkami. Toto spojení tvoří jakýsi žlábek pro pneumatiky bicyklu. Na tomto základu jsou samozřejmě ještě plastové žlábky s plastovými pásky pro pevné uchycení pneumatik. Žlábky lze posunovat dle délky kola, od dětských velikostí po trekkingové modely kol. Uchycení rámu je podobné jako u Hakru, tedy potočné písmeno V, avšak je vybaveno místo plastových růžic rychlo upínáky podobně jako sedlová trubka nebo přední kolo na jízdním kole.

Střešní nosiče – http://www.stresni-nosice.cz/

Stejným způsobem je držák uchycen k příčníkům, kde jsou pro obejmutí tyče třmeny se šrouby. V případě uchycení do T-drážky se tyto šrouby vyšroubují a nahradí T-šrouby ze sady Thule 889-2 (dodává se zvlášť). Zároveň je nutné vyjmout třmeny, které jinak jsou schopny obejmout tyč o rozměru až 55×30 mm. To je těsně dostačující pro velmi rozšířenou tyč Thule AeroBar, ale nikoliv pro nejnovější špičkově aerodynamicky tvarovanou tyč Thule WingBar.Pro zmíněné masivní tyče z showroomů BMW je nutné dokoupit samostatně sadu T-šroubů Thule 889-3. Šrouby v sadě mají větší hlavy, tak aby pasovaly do nestandardně velkých drážek.

Střešní nosič jízdních kol Thule ProRide 591 – TOP!

Na rozdíl od Hakru tedy Thule řešení pro popsaný případ má. Suveréně nejlepší držák kol na trhu je Thule ProRide 591. Nejprodávanější střešní nosič kola s maximálně zjednodušenou obsluhou a vysokým komfortem montáže držáku i následného uchycení kola do držáku. Tento etalon třídy v lehkém a zároveň robustním hliníkovém provedení je vybaven unikátním systémem pro montáž bicyklu. Téměř ve výšce střešních příčníků je umístěn mechanismus s otočnou růžicí, která stahuje čelist okolo rámu. Na spodu mechanismu je umístěna páčka, která po stlačení uvolňuje pružinu a tím naráz uvolní sevření čelistí. Výhoda nízko umístěného ovládání držáku je stále markantnější díky nárokům na prostor uvnitř automobilu a tím nutnosti zvyšování střech resp. výšky vozu. Zvláště uživatelé, kteří používají držáky kol často toto pohodlné ovládání ocení. Montáž na příčníky je podobná jako u základního modelu Thule 532, tedy pomocí třmenu a rychlo upínáku se šroubem. Tím pádem je stejný i princip uchycení do T-drážky v alu tyčích, jen s tím rozdílem, že šrouby umístěné v přední části nosiče musí být kvůli vyšší základně delší. Výhodu pro kupujícího znamená fakt, že uchycení do aerodynamických alu tyčí je součástí nosiče a je tedy logicky v ceně. To také zmenšuje cenový rozdíl mezi oběma držáky kol firmy Thule. Sada pro atypický rozměr drážky s hodnotami 30×23 mm je vedena pod označením Thule 889-1.

Neodmyslitelnou součástí střešních nosičů kol Thule jsou zámky a to jak pro zajištění držáku na střešním nosiči, tak také jízdního kola v držáku. Díky systému jednoho klíče firmy Thule lze zámky sjednotit a to jak v rámci držáků kol, tak například s již zakoupeným střením nosičem, střešním boxem, držákem lyží, surfů apod. Nepříliš běžnou, avšak důležitou alternativou je držák kola s uchycením za přední vidlici. Thule jako jeden z mála výrobců jej nabízí pod názvem Thule 561 OutRide. Hliníkový nosič je ideální pro kola s karbonovým rámem, který pro svoji křehkost znemožňuje uchycení do kteréhokoli držáku za rám kola. Lze uchytit kola s průměrem osy až 20 mm. Nosič je velmi lehký a zamykatelný jak k nosiči na střeše, tak i kolo je uzamčeno v nosiči. Lze jej namontovat na klasické černé tyče i do drážky v tyčích AeroBar a WingBar nebo do alu tyčí kompatibilních např. Hakr. Pro BMW jsou tu opět adaptery Thule 889-3. Záruka v délce 5 let a velmi dobrá dostupnost náhradních dílů dělají z produktů Thule jasného favorita při výběru nejen střešních nosičů jízdních kol.

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Řekni o tom svým přátelům!

Komentáře jsou uzavřeny.