Nízkoenergetické bydlení, to jsou dřevostavby!

Zvolit si ten nejlepší typ rodinného domu je velký, významný úkol. Jeho řešení však není příliš složité. Požadavky na kvalitní, moderní rodinné bydlení jsou jasné. Kromě estetické kvality a dostatečného pohodlí pro všechny členy rodiny je nutné uvažovat nad energetickou náročností a vlastní cenou realizace. Pokud zodpovědně zvážíte všechna tato kritéria, výsledkem vaší volby budou logicky dřevostavby. Pro jejich výběr mluví především velmi příznivé náklady na stavbu a hlavně skvělé energetické vlastnosti domu. Díky dřevostavbě ušetříte v průběhu let spoustu finančních prostředků a svým dílem přispějete i k ochraně životního prostředí. Ohleduplnost dřevostaveb k životnímu prostředí je významným argumentem nejenom pro nejmladší generaci zadavatelů staveb.

Ohleduplnost dřevostaveb k životnímu prostředí spočívá v několika aspektech: jedním z argumentů jsou použité materiály (dřevo je obnovitelný materiál) a dokonalé vlastnosti moderních dřevostaveb ve smyslu nízkoenergetického bydlení. K životnímu prostředí je přeci jen nejšetrnější taková energie, kterou vůbec nespotřebujeme a úspory energie v moderní dřevostavbě jsou opravdu velké. Pokud se přitom rozhodnete už tak dobré vlastnosti dřevostavby vylepšit, každý dobrý projektant dřevostaveb vám dokáže doporučit jednoduché a cenově přijatelné změny projektu, které energetickou náročnost budoucího domů ještě sníží.

Argumentů pro volbu tohoto typu rodinného domu je mnohem víc, dřevostavby jsou velmi univerzální (není důležité, uvažujete-li nad malým nebo velkým domem), velmi pozitivní je i rychlost realizace a celková cenová dostupnost dřevostaveb. Požadovat přitom můžete unikátní, individuální projekt nebo si můžete vybrat z předem připravených projektů rodinných domů (například z Ateliéru DNK, který má s návrhem dřevostaveb mnohaleté zkušenosti). Katalog dřevostavby je vhodný i pro hledání první inspirace, budoucích podob rodinného domu je totiž mnoho a vy musíte nalézt tu pravou.

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Řekni o tom svým přátelům!

Odpovědět