Kam umístit bazén

Pokud uvažujete o koupi bazénu, rozhodně věnujte svoji pozornost i otázce umístění bazénu na vašem pozemku. Následující doporučení platí jak pro levné bazény, které se umísťují na povrch, tak i pro velké bazénové vany určené k zabudování pod zem.

Profil terénu

Pokud si myslíte, že na vaši svažitou zahradu není možné umístit pořádný bazén, mýlíte se. Díky moderním technologiím lze zabudovat i obrovské bazénové vany do svahů, tato stavba je ovšem finančně náročnější, než usazení bazénu do rovného terénu.

Kam umístit plastové bazény

Důležitým faktorem při výběru místa pro bazén na vašem pozemku nebo zahradě by měla být dostupnost přívodu vody, kanalizace a také rozvodu elektrického proudu. Čím blíže jsou tyto přívody uvažovanému bazénu, tím méně zaplatíte za jeho stavbu.

Rozhodně si rozmyslete, jestli chcete svůj bazén umístit například u zdi pozemku. Výhodou umístění u zdi jsou nižší náklady na výrobu a stavbu zastřešení bazénu, nevýhodou může být to, že zeď bude váš bazén nechtěně zastiňovat.

Pokud máte tu možnost, neumisťujte svůj bazén k plotu, který odděluje váš pozemek od veřejné komunikace. Záleží samozřejmě na tom, jak moc je veřejná komunikace využívána, každopádně obecně poskytuje umístění v téměř veřejné části vašeho pozemku nejméně soukromí. Pokud nemáte jinou možnost, uvažujte o postavení zídky v těchto místech nebo o založení živého plotu. V tomto případě si však dejte pozor zejména na toto: Zjistěte si, jak dlouho potrvá, než stromky, které mají být součástí vašeho živého plotu dostatečně vyrostou a plot se tedy stane plně funkčním. Dále je třeba si uvědomit, že blízkost křovin nebo stromů může značně ztížit údržbu bazénu. Padající listí, jehličí a jiné nečistoty by vám zbytečně kazily radost z koupání. Pokud budete věnovat pozornost všem doporučením, která jsme vám v tomto článku předali, budete mít radost z koupání ve vašem bazénu každý den.

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Řekni o tom svým přátelům!

Odpovědět