Fotovoltaické elektrárny – hit poslední doby

Fotovoltaické elektrárny a solární panely jsou velkým hitem poslední doby. Když se rozhlédnete kolem sebe, uvidíte všude velké množství fotovoltaických elektráren, které pouze za pořizovací náklady vytváří elektrickou energie nebo jsou schopny Vám zajistit pouze ze sluneční energie teplou vodu.

Společnost HiTechSolar

Fotovoltaické elektrárny na klíčSpolečnost HiTechSolar je firma, která na českém trhu působí již několik let a zabývá se právě instalací fotovoltaických elektráren a solárních panelů a celkově fotovoltaikou. Patří mezi průkopníky na českém trhu ve fotovoltaice, jsou první společností, které začala vytvářet v České republice fotovoltaické elektrárny na klíč. To znamená, že zvládají zajistit celkový servis od vypracování projektu, přes montáž až po připojení do sítě a zprovoznění fotovoltaické elektrárny. HiTechSolar samozřejmě také zajišťuje všechny práce spojené se servisem Vaší fotovoltaické elektrárny.

Fotovoltaika

Fotovoltaika je způsob výroby elektrické energie pomocí fotovoltaických článků, což jsou polovodiče, které jsou schopny přeměňovat sluneční energii na energii elektrickou pomocí fotoelektrického jevu. Působením slunečního záření a hmoty dochází k pohlcování fotonů ze slunce a uvolňování elektronů. Ve fotovoltaickém článku pak vznikají volné elektrické náboje, které jsou už jako elektrická energie odváděny ze solárního článku přes regulátor dobíjení do akumulátoru, ke spotřebiči nebo do rozvodné sítě.
Fotovoltaika je tedy zjednodušeně přeměna sluneční energie prostřednictvím fotovoltaických článků na energii elektrickou, která je v dnešní době potřebná pro každého z nás a asi už bychom se bez ní neobešli. Fotovoltaika je způsob výroby elektrické energie s neomezeným potenciálem a je taktéž časově neomezená.

Výhody solární energie

Solární energie je označována jako jedna z nejčistších energií. Při výrobě solární energie totiž nedochází k takovému znečišťování prostředí jako při výrobě energie elektrické v tepelných elektrárnách či jaderných. Při výrobě elektrické energie ze slunce totiž není produkován žádný hluk ani oxid uhličitý. Díky tomu není zvyšováno riziko globálního oteplování. Při výrobě není produkována ani žádná jiná škodlivina. Další a pro všechny asi největší výhoda, kterou má výroba elektrické energie ze sluneční je, že energie ze slunce je zdarma, proto počáteční investice do solárních panelů se zajisté vyplatí.

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Fotovoltaické elektrárny – hit poslední doby, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Řekni o tom svým přátelům!

Odpovědět