Dřevostavby a jejich výhody

Dřevo je tradiční materiál, surovina, která po staletí sloužila pro stavbu obydlí. I když bylo dřevo na čas vytěsněno jinými stavebními materiály (například pálenými cihlami), v posledních letech se použití dřeva opět stává standardem nejen při stavbě okrajově využívaných objektů, ale i při realizaci rodinných domů a komerčních prostor.

Výhody dřevostaveb:

Rychlost stavby

Dřevostavby jsou nejčastěji montovány z tzv. celostěnových panelů, počáteční realizace probíhá v obrovských montovacích halách, následně je dům „rozebere“ a na pozemku zadavatele je opětně smontován. Montáž domu na klíč trvá 4 – 6 měsíců, hrubá stavba pouze 2 týdny.

Snížení nákladů na energii

Náklady na provoz domu jsou vzhledem ke stále stoupajícím cenám energií vysoce zohledňovaným faktorem při koupi nebo stavbě nového domu. Náklady na provoz nízkoenergetických dřevostaveb se pohybují okolo 1 třetiny provozních nákladů v porovnání se stejně velikou zděnou stavbou.

Více prostoru

Pokud dáte přednost dřevostavbě před klasickým zděným domem, při zachování stejné obvodové velikosti domu můžete získat jeden pokoj navíc. Vnitřní rozměr se díky použité technologii zvětší o 10 %. Kromě větší užitné velikosti je zajímavým bonusem i příjemné vnitřní klima dřevostavby, které vyhovuje i alergikům.

NÍZKOENERGETICKÉ EKOLOGICKÉ DŘEVOSTAVBY

To, co investory přitahuje k realizaci dřevěných staveb, není v první řadě ekologická nenáročnost domů ze dřeva (která je spíše příjemným bonusem), ale hlavně energetická úspora, tzn. značné snížení nákladů na provoz domu – zejména nákladů na vytápění. I když se může zdát, že dřevo není materiálem, který umí udržet teplo, díky konstrukci panelů je možné snížit náklady na vytápění až o 70 %.

Pokud vás nízkoenergetické dřevostavby zaujaly, katalog dřevostaveb i fotogalerii uskutečněných realizací najdete na webu VZOROVY-DUM.CZ

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Řekni o tom svým přátelům!

Odpovědět