Vybíráme sportovní vybavení

Dnes to bude o výběru jízdních kol. Pokud uvažujete o nákupu jízdního kola, nejprve si musíte rozmyslet jak často a v jakém terénu budete jezdit.

Jízdní kola – základní rozdělení

Horská kola – kola určená pro jízdu mimo zpevněné komunikace (polní cesty, lesy atd.). Většina horských kol je vybavena odpruženými systémy, které lépe pohlcují nárazy a vibrace. Horská kola nejsou vhodná pro delší jízdu na zpevněných komunikacích.

Treková a crossová kola – univerzální typ kola určený pro jízdu v lehčím terénu, Crossová kola jsou určena spíše pro sportovnější jízdu, treková kola umožňují pohodlnější posez a jsou vybavena doplňky jako jsou blatníky, nosiče atd.

Silniční kola – kola pro zpevněné komunikace. Jejich předností je lehkost, rychlost, dobrá aerodynamika. Mají pevný rám, který nemusí absolvovat tolik nárazů, jako například horské kolo. Silniční kola nejsou vůbec vhodná pro jízdu na nezpevněném terénu.

Freestyle, BMX kola – speciální kola určená pro skokanské disciplíny a jízdu na rampě.

Pokud víte, jaké kolo bude pro vás nejvhodnější, je načase uvažovat o tom, kolik finančních prostředků jste ochotni do tohoto sportovního vybavení investovat. Pomoci vám může výprodej jízdních kol.

Jak ušetřit při nákupu

Výhodné je nakupovat v internetových obchodech. Zboží je zde často levnější, než v kamenných obchodech, pokud máte alespoň rámcovou představu, co chcete, nákup na internetu se rozhodně vyplatí. Velmi využívaným způsobem nákupu je, že si zákazník vybere zboží v kamenném krámě a následně si jej objedná na internetu. Výhodou internetového nakupování je i pohodlná doprava až k vám domů, kterou oceníte zejména v případě nákupu jízdních kol.

Kamenné krámy sice tuto službu poskytují také, ale připlatíte si za ni víc, než u internetového obchodu. (Je to dáno konkurencí v oblasti e-shopů se sportovním zbožím, která je velmi vysoká a proto řada těchto obchodů nabízí dopravu zboží buď zdarma, nebo za minimální cenu. )

Dalším osvědčeným způsobem, jak ušetřit je výprodej sportovního zboží. Ušetříte zejména u kvalitních značkových produktů. Světoznámé firmy, které produkují sportovní zboží neustále vyvíjejí nové a lepší modely. Ve chvíli, kdy se na trh dostane nová kolekce zboží, ta loňská je automaticky zlevněna, to však neznamená, že by ztrácela na kvalitě, jen musí uvolnit místo novinkám. A právě výprodeje jsou výbornou možností, jak ušetřit vysoké částky – v případě jízdních kol to mohou být až desetitisíce – a přitom si dopřát kvalitu. U letního sportovního vybavení je nejlepší čas koupě v květnu a červnu, u zimního vybavení to bývá většinou únor, březen, leckdy i duben. Ceny daných produktů jsou v těchto měsících nejnižší, kvalita je stále stejně vysoká.

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Řekni o tom svým přátelům!

Odpovědět