TOPkontakt a Internet Trading nakupují prokliky na Skliku!

Společnost Internet Trading s.r.o., provozovatel firemního katalogu TOPkontakt, prodává garantované prokliky na Váš web z tohoto katalogu a přitom k tomu využívá reklamní PPC systém Sklik. Zde spustí jednoduchou kampaň na klíčová slova, která si sami nějak odhadnou a do vstupní URL vloží parametry

&utm_source=topkontakt-partner&utm_medium=topkontakt

Google Analytics nebo jiná statistika tak zaznamená přístup na web a jako zdroj uvede topkontakt-partner díky parametru v použité URL.  Výsledná návštěvnost je tak značně zkreslena a rozhodně ji nelze považovat jako průkazný argument návštěvnosti z TOPkontaktu. Ovšem Internet Trading se neostýchá ohánět těmito čísly a směle Vám při příští schůzce nebo v dalším reportu „úspěšnosti kampaně na TOPkontaktu“ předloží ona zkreslená čísla.

Tento postup je z pohledu zákazníka nekorektní. Dokonce se může stát, že pokud si spustíte vlastní PPC kampaň na Skliku a zároveň budete mít spuštěnu i onu nechtěnou kampaň na prokliky od Internet Tradingu, porušujete tím základní pravidlo Skliku, které říká, že se zavazujete nezakládat 2 nebo více účtů za účelem propagace stejných webových stránek. Výsledkem může být neschválení vašeho inzerátu, ale i jiné skutečnosti, které z tohoto vyplývají. Například snížení CTR (Clickthrough Rate) a zvýšení ceny prokliku, nulová informovanost o spuštění kamapaně a výběru klíčových slov a samozřejmě zkreslení výsledných čísel návštěvnosti.

.

Informace: TOPkontakt, Internet Trading, Sklik

TOPkontakt – Firemní katalog pod iDnes.cz (Mafra a.s.), provozovatel Internet Trading s.r.o.

topkontakt

http://topkontakt.idnes.cz/

Internet Trading s.r.o. – internetová agentura zabývající se reklamou a propagací na internetu

internet trading

http://www.internettrading.cz/

Sklik – reklamní PPC (Pay per Click) systém společnosti Seznam a.s.

sklik

http://www.sklik.cz/

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
TOPkontakt a Internet Trading nakupují prokliky na Skliku!, 9.0 out of 10 based on 5 ratings
Řekni o tom svým přátelům!

Odpovědět