Na co si dát pozor u autopůjčoven

Pokud nevlastníte auto a potřebujete být mobilní například o dovolené, váš problém vyřeší autopůjčovna. Na co si při půjčování auta dávat pozor, jaká je nabídka půjčoven aut a jakou autopůjčovnu si vybrat?

Nabídka vozidel

V současné době je nabídka většiny autopůjčoven opravdu rozmanitá, každý si může vybrat typ auta, který mu bude plně vyhovovat. Autopůjčovny nabízí jak modely vozů nižší a střední třídy, které se osvědčí při každodenním městském provozu, tak i luxusní auta, která můžete využít k delším cestám, ale například i při důležitém obchodním jednání – pokud takový vůz nevlastníte. V nabídce autopůjčoven najdete i vícemístné vozy, užitkové a nákladní vozy a speciální příslušenství. Problematika zapůjčení vozu je řešena smluvními podmínkami jednotlivých autopůjčoven – vy jako potencionální nájemci byste se měli zajímat o důležité podmínky pronájmu. Jsou to:

Vybavení automobilu

Rozhodně se zajímejte, jakou výbavu vám autopůjčovna u konkrétního vozu nabídne. I když si půjčujete automobil jen na krátkou dobu, v létě jistě oceníte klimatizaci, v zimě sněhové řetězy, při delších cestách GPS navigaci a při cestě na dovolenou například střešní box nebo držák kol, ale i dětskou sedačku.

Cena a kauce

Seriózní autopůjčovna vám nabídne v ceně pronájmu havarijní pojištění, dálniční známku, silniční daň, autorádio a samozřejmě vozidlo v perfektním technickém stavu – servisované po každé zápůjčce. Před zapůjčením vozidla platíte kauci, která je většinou odvozena od reálné ceny automobilu.

Doba pronájmu

Většina autopůjčoven nabízí krátkodobé a dlouhodobé pronájmy vozidel. U dlouhodobých pronájmů by měla být cena nižší. Denní sazby odpovídají 24 hodinám od počátku zápůjčky – pronájmu. Zajímejte se o to, zda v případě poškození vozidla nebudete platit pronájem i po dobu jeho opravy.

Náhrada škod

Náhrada škod je nerizikovějším faktorem, měli byste této problematice věnovat největší pozornost. Jedná se zejména o náklady na opravu nebo likvidaci vozidla v případě nehody a o krádež zapůjčeného vozu. Autopůjčovna vás ve smlouvě může zavazovat ke krytí těchto náhrad, pečlivě si smlouvu pročtěte, v případě nevyhovujících podmínek by se vám za určitých okolností mohl pronájem auta pořádně prodražit.

Jakou autopůjčovnu vybrat

Jediným rozhodujícím faktorem při výběru vhodné autopůjčovny by rozhodně neměla být cena. Pozornost věnujte výše uvedeným kritériím, rozhodujte se i dle doporučení a nabídky nadstandardních služeb.

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Řekni o tom svým přátelům!

Odpovědět