Jak vybrat správný pelíšek?

Při výběru nového pelíšku bychom měli dbát na několik důležitých kritérií: velikost, tvar, tvrdost, materiál a údržba. Nejdůležitějším kritériem je velikost. Pelíšek by měl být tak velký, aby se do něj Váš pejsek pohodlně vešel, nesmí však být příliš prostorný, aby se v něm pejsek cítil bezpečně a v teple. Velikost proto vybírejte opravdu poctivě. Pokud si nevíte s velikostí rady, raději si spícího pejska změřte a pelíšek zvolte o pár centimetrů větší.

Z hlediska tvaru jsou vhodné pelíšky připomínající dětský bazének s vyvýšenými okraji, které může pejsek použít jako polštář. Velcí psi uvítají matrace, kde se mohou pohodlně roztáhnout a nejsou omezeni okraji. Pro bojácné pejsky je vhodné pořídit pelíšek ve tvaru domečku nebo kukaně, kde stačí hlídat jen vchod a pejsek se tak cítí bezpečněji.

Pelíšky pro psy

Pelíšek by neměl být ani příliš měkký ani tvrdý, stejně jako u člověka, má i u psa tvrdost vliv na zdraví jejich páteře a kloubů. Pokud má pejsek pelíšek na chladném místě, je potřeba dbát na to, aby byl dobře tepelně izolován.

Existuje velká nabídka materiálů, ze kterých se pelíšky vyrábějí. Pořídit můžete pelíšek z plyše, ovčí vlny, kožený, proutěný, plastový nebo z omyvatelné látky. Materiál je třeba přizpůsobit místu, kde bude pelíšek umístěn.

Při výběru pelíšku je také důležité myslet na jeho údržbu. Kupujte takové látkové pelíšky, které lze snadno vyčistit nebo vyprat v pračce. Snadná údržba je u pelíšků plastových, mnoho pejsků však okusuje plastové rohy, což není dobré pro jejich zdraví.

Místo, kam bude pelíšek umístěn, by mělo být klidné a útulné. Neumisťujte jej do chodby, kde se často prochází a kde táhne ode dveří. Pejskovi můžete pořídit více pelíšků, ale jeden z nich byl měl vždy být na tomto klidném a útulném místě.

Váháte-li stále, kde správný pelíšek koupit, navštivte internetový obchod s chovatelskými potřebami www.mazlicci.com. Najdete tam velký výběr pelíšků různých materiálů, velikostí a barev.

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Řekni o tom svým přátelům!

Odpovědět