Jak vybrat správný obleček pro psa?

Oblečky pro psy jsou dnes praktickým doplňkem a to nejen pro malé pejsky. Při výběru oblečku musíte věnovat velkou pozornost především volbě správné velikosti. Svého pejska si v klidu změřte a až poté můžete přistoupit k výběru oblečku. Měří se délka trupu (tělo psa od hlavy až k ocasu), obvod hrudníku (ten se měří v nejširším místě hrudníku) a obvod krku. Správnou velikost nevybírejte jen podle rasy psa. Každý pejsek je jiný a není jisté, že univerzální velikost zvolená podle rasy, bude sedět právě vašemu pejskovi.

Oblečků pro psy je spousta

V dnešní době je na trhu velké množství nejrůznějších oblečků pro psy. Volit můžete z nepřeberného množství triček a mikin, košil, kombinéz, pláštěnek, kalhot, sukní nebo šatů. Výjimkou nejsou ani doplňky jako čepičky, šátky nebo kšiltovky.

Pokud váš pejsek není na nošení oblečků zvyklý, zvolte zpočátku raději obleček bez nohavic, aby se v něm naučil pohybovat. Materiál oblečku volte podle toho, v jakém počasí jej bude Váš pejsek nosit. Pláštěnka ochrání pejska před deštěm i větrem. Měla by být nepromokavá, ale zároveň prodyšná. V zimním období je potřeba volit oblečky zateplené.

Ať vyberete jakýkoliv obleček, myslete především na to, aby v něm Váš pejsek netrpěl.

Eshopy s chovatelskými potřebami

Pokud ještě nevíte, kde správný obleček koupit, můžete navštívit například stránky s chovatelskými potřebami www.mazlicci.com.

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Řekni o tom svým přátelům!

Odpovědět