Dominik Nekolný – profesionální sportovec BMX

Dom začal jezdit v roce 2003. Už zpočátku se do toho vrhl po hlavě a trénoval, jak to jen šlo. První úspěch přišel v roce 2005, kdy se stal poprvé Mistrem ČR. S prvním vítězstvím přišly i první nabídky z medií a zájmy o Domovu show. Postupem času si začíná Dom dělat slušné Portfolio, za kterým stojí nespočet hodin tréninku, odříkání zábavy a zaměření se na skutečný cíl, kterého chce Dom dosáhnout. V roce 2006 započal malý projektDOMbikes s výrobou vlastních komponentů (rámy, vidlice, řidítka, pegy), na kterých se mu podařilo objet celý svět a udělat tak dobré jméno České Republice. Ta měla tou dobou prvního a jediného jezdce, který vyrazil reprezentovat zemi za oceán. Bohužel problémy s výrobou projekt zastavily. V tu chvíli Dom dostal nabídku jezdit za novou německou značku Deep, za kterou jezdí dodnes. Nyní se Dom věnuje produkci pouze okrajově. Přesto se velmi dobře uchytili pegy D.O.M., na kterých jezdí jedni z nejlepších jezdců na světě. Mezi další úspěchy, které se Dominikovi podařilo vybojovat, určitě patří získaní titulu Mistra Německa, Mistra Slovenské republiky nebo účast v celosvětové tour o mistra světa, ve které dvakrát skončil na 6. místě.

BMXSHOW

Jak již bylo řečeno, od roku 2005 se aktivně věnuje show, kde prezentuje tento krásný sport veřejnosti. Na začátku roku 2010 Dominik oficiálně založil team BMXSHOW.eu, se kterým doprovází na všemožných akcích a snaží se tak rozšířit povědomí o tomto sportu a nabrat nové zájemce do řad Flatlandu. Rukou v ruce jde Domova sportovní kariéra s jeho zdravým životním stylem. Už od mladí nepatřil mezi partyboye a chození na zábavy mu nic neříkalo. Od svých 18ti let je Dom Straight Edge, Drug Free je od narození. Dost zajímavé na takhle těžce potetovaného člověka, že? Vybral si tuto cestu, protože se pro to narodil. Domovi přinesl hodně také jeho přístup k životu – PMA (Positive Mental Attitude), se kterým přistupuje ke všemu, ať už se jedná o dobré či zlé… je jen na nás, jak si věci přebereme.
Domovo moto na závěr: „Jenom usilím a trpělivostí dosáhneš svého snu.“

Výsledky

 • 4x Mistr České republiky (2005-2008)
 • 2x Mistr Slovenské Republiky (2006-2007)
 • 1x Mistr Německa (2008)
 • 2x 6. místo v žebříčku World Circuit o Mistra Světa (2008, 2010)
 • Semifinalista TV soutěže – Česko Slovensko má Talent
 • 3. místo Red Bull Fight with Flight (2010)
 • 3. místo BMX Masters (2010)
 • 3. misto King Of Ground (2010)
 • 3. místo Bike Days (2010)
 • 4. místo BCN Extreme (2010)
 • 5x vítěz zavodu Flatfighters (2005-2010)
 • 2x vítěz zavodu Bike Days (2007, 2009)

TV

Co se TV medii týče, Dom se objevil např. v pořadu Host Óčka (Óčko), 60minut (Barrandov), Hádej, Kdo jsem (Prima), Pomeranč (ČT2). Dále v TV show Česko-Slovensko má Talent (Prima), Promi Novinách (JOJ) nebo ve Zpravodajství (Prima)

Dominik Nekolný – dominiknekolny.com

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Dominik Nekolný – profesionální sportovec BMX, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Řekni o tom svým přátelům!

Odpovědět